Jiří Moravec
Ke Skalce 1002
561 69  Králíky

+420 607 667 233
motocentrumkralikyseznam.cz

www.motokraliky.cz
www.moto-benelli.cz
authorized dealer
Co možná o TGB nevíte:
Tradice
Tradice taiwanské firmy TGB, jíž jsme oficiálními akreditovanými zástupci pro Českou a Slovenskou republiku, sahá až do roku 1978. Tato značka se specializuje se na výrobu skútrů, čtyřkolek, motorů a variátorů, spolupracuje s mnoha světovými výrobci, pro něž vyrábí klíčové skupiny motorů, zejména variátory. Ty dodává mnoha věhlasným značkám jako například Aprilia, Piaggio, BMW, Vespa, Rotax, Polaris, Peugeot, Minarelli nebo Motori Morini.

Čtyřkolky
Mezi nejoblíbenější čtyřkolky modely TGB patří rekreačně užitkové modely Blade a Target s nezávislým pérováním, zejména limitované série nabízející mnoho atraktivních doplňků již v základní ceně. Čtyřkolka TGB Target s velice vydařeným sportovním designem vychází z modelu TGB Blade, zachovává a dále rozvíjí všechny jeho přednosti, ale má více sportovních ambicí. Velmi oblíbená je také čtyřkolka TGB Blade 550 iRS, která získala ocenění „Čtyřkolka roku 2010“, a zároveň i titul „Užitková čtyřkolka roku 2010“ v České republice. To je jen potvrzením faktu, že se TGB Blade stala nejprodávanější čtyřkolkou ve své kategorii v ČR, a počet jejích spokojených majitelů každým rokem stoupá.


Skutry
V kategorii skútrů jsou nejoblíbenější modely TGB X-Motion 300 EFI a obratný TGB Bullet 125 ccm. Luxusní X-Motion je rychlý, dobře zakrytovaný skútr vhodný i pro cesty z rychle rostoucích satelitní rezidenčních zástaveb v okolí velkých měst, které všechny trápí podobný problém - zoufale přetížené komunikační tahy. TGB Bullet 125 je skútr s dostatečným výkonem a kompaktní stavbou, který se vždy bez námahy protáhne i tou nejbeznadějnější stojící kolonou. Všechny skútry TGB jsou na stejné designové i kvalitativní úrovni, jako čtyřkolky této značky.

Historie firmy TGB
TAIWAN GOLDEN BEE CO., LTD. Rok založení : 1978

Továrny TGB:
BYOUN-AN PLANT: 31 260 m2; počet zaměstnanců: 270
Výroba variátorů

PING-TUNG PLANT: 21 623 m2; počet zaměstnanců: 170
Výroba motorů, podvozků, montáž

VESPA production
1965 - založena firma Taiwan Vespa Co. Ltd., která vyráběla skútry Vespa na základě licence italského koncernu Piaggio.
1978 - kvůli stále se zvyšující poptávce vzniká vedle firmy Taiwan Vespa nová společnost Taiwan Golden Bee Co. Ltd., dnes TGB, za účelem samostatné výroby náhradních dílů, tlumičů, zapalovacích magnet, startérů a později i celých skútrů, vyráběných na základě technologií firmy Piaggio. Skútry byly vyráběné nejdříve pod značkou Vespa, později s vlastní konstrukcí a už pod novou značkou TGB se stále větším zaměřením na export. Ke skútrům pak následně přibyla i výroba čtyřkolek vlastní konstrukce.
Výroba variátorů
TGB se stala prvním výrobcem variátorů na Taiwanu, jejími zákazníky jsou Piaggio, Rotax, Peugeot, Minarelli, Motori Morini, Polaris, SYM a další.
Výroba motorů, skútrů, motocyklů a čtyřkolek
TGB dnes vyrábí skútry, motocykly, čtyřkolky a motory (Byoun-An Plant) a vyváží je do celého světa. Stěžejními trhy jsou USA a Evropa, především Francie a Německo.
Certifikáty ISO 9001 a QS 9000
TGB získala certifikáty ISO 9001 a QS 9000, a to již od roku 1995.
EC & DOT/EPA approved
Všechny čtyřkolky a skútry TGB mají evropské (EC) nebo americké (EPA / DOT) schválení. Čtyřkolky a skútry TGB, oficiálně prodávané na českém trhu mohou mít i homologaci pro provoz na pozemních komunikacích.
Čtyřkolky špičkové kvality
Když jsme si před lety vybírali zahraničního partnera, se kterým chceme dlouhodobě spolupracovat v segmentu užitkových čtyřkolek, několikrát jsme navštívili továrny všech předních tchajwanských výrobců. Mohli jsme se v té době domluvit s kterýmkoliv místním výrobcem, nás ale přesvědčily užitkové čtyřkolky výrobce TGB. Viděli jsme jejich výrobu a kontrolu jakosti a její úroveň nás velice příjemně překvapila. Poznali jsme úroveň konstrukce a designu, ale to, co nás přesvědčilo hlavně, byli lidé ve firmě TGB. To, jaký mají silný zájem o věc, jaký kladou důraz na další rozvoj značky a na to, aby čtyřkolky se značkou TGB byly stále lepší a technicky i designově vyvinutější. Vyráběli čtyřkolky na daleko vyšší úrovni, než většina ostatních výrobců, a měli snahu jít technicky a kvalitově dál dopředu a to nás přesvědčilo.

Čtyřkolky a skútry této taiwanské firmy se v současnosti řadí ke špičce svých kategorií.
A to jak ak konstrukcí a designem, tak i kvalitou zpracování a použitými materiály. Každý nový model je podrobován náročným několikaměsíčním testům, na čtyřkolkách TGB najdete pouze značkové pneumatiky, japonská ložiska a kola, dále karburátory a vstřikování známých světových výrobců, a mnoho dalších komponentů od věhlasných světových firem.
Doplňky TGB na www.motokraliky.cz/doplnky_TGB.html
TGB doporučuje
oleje MAXIMA USA
Expedice MAROKO 2010
TGB BLADE IRS 550

Plakáty TGB ke stažení
http://www.tgb.com.tw/
Máte dotaz? Napište nám:

- Vyplňte mailový kontakt na Vás
- Vepište Váš dotaz
- Opište spam kod
- Odešlete

Nezapomeňte připsat jakého sortimentu se Váš dotaz týká!
TGB BLADE 600 LTX 4x4

cena: 194.990 Kč vč. dph

Pro více informací o modelu klikni na obrázek čtyřkolky
TGB BLADE 600 LTX EPS 4x4

cena: 199.990 Kč vč. dph

Pro více informací o modelu klikni na obrázek čtyřkolky
TGB BLADE 600 LTX MAX EPS 4x4

cena: od 209.990 Kč vč. dph

Pro více informací o modelu klikni na obrázek čtyřkolky
TGB BLADE 600 LTX MAX EPS 4x4 LIMITED

cena: od 214.990 Kč vč. dph

Pro více informací o modelu klikni na obrázek čtyřkolky
TGB BLADE 1000 LTX MAX EPS 4x4

cena: od 274.990 Kč vč. dph

Pro více informací o modelu klikni na obrázek čtyřkolky
TGB BLADE 1000 LTX MAX EPS 4x4 LIMITED

cena: od 279.990 Kč vč. dph

Pro více informací o modelu klikni na obrázek čtyřkolky
SKLADEM