Jiří Moravec
Ke Skalce 1002
561 69  Králíky

+420 607 667 233
motocentrumkralikyseznam.cz

www.motokraliky.cz
www.moto-benelli.cz
authorized dealer
Potřebujete dopravovat sebe nebo materiál v zimě?
Dnes už si kvůli tomu nemusíte kupovat drahý sněžný skútr, existuje daleko šikovnější a levnější alternativa - pásy na čtyřkolku. Pomocí adaptérů (montážní sady) je lze snadno namontovat na všechny nejpopulárnější modely čtyřkolek a rázem se z vaší čtyřkolky stane skvěle ovladatelné zimní vozidlo, které má ve sněhu dokonce vyšší průchodnost než klasický sněžný skútr, vzhledem k nižšímu plošnému zatížení pásů, které mají až o 1/3 větší plochu. Navíc u čtyřkolek s pohonem 4 x 4 zabírají i přední pásy. Za sněžný skútr dáte spoustu peněz, a přitom vám většinu roku pouze zabírá místo v garáži.
Dnes je kanadská firma TJD světoznámým specializovaným výrobcem čtyřkolkových pásů s dlouholetou tradicí, ale její úspěch se začal psát, když si Jean Després, společně s Nancy Perreaultovou spoluzakladatel firmy, začal vyrábět patentované hliníkové sněžnice.
Dříve vyráběné dřevěné rámy sněžnic velmi často za mrazů praskaly, a pokud taková sněžnice praskla někde daleko v divočině, byl to opravdový problém. Jean Després proto vyrobil lehké a trvanlivé sněžnice s rámem z hliníku, které vypletl nejsilnějšímrybářským vlascem, jaký byl tehdy na trhu.
Tyto nové sněžnice byly tak dobré, že jezakrátko chtěli všichni z okolí, zejména producenti javorového sirupu. A čím více sněžnic vyrobil, tím více je chtěli. Després začal své slavné sněžnice vyrábět ve větším měřítku, a tak se jejich inovativního pojetí narodila společnost TJD Manufacturing. První dílna byla ovšem dole v domě ve skromné garáži, kde se vyráběly nejen sněžnice, ale i přípravky a stroje na jejich výrobu.

Firma TJD by možná dodnes vyráběla sněžnice, kdyby Jean Després nezačal uvažovat, jak zajistit, aby se čtyřkolky, které se tehdy začaly hromadně vyskytovat na farmách, na polích a v lesích, mohly používat i v zimě, když všude ležely desítky centimetrů čerstvého sněhu. Jean Després dostal nápad zkusit dát čtyřkolku na pásy. Prototyp pásů byl hotový velice rychle, osvědčil se, a tak jej Jean Després společně s výkresy odvezl ukázat největšímu distributorovi čtyřkolkového příslušenství v Kanadě. Ten okamžitě rozpoznal potenciál tohoto inovativního produktu, připojil se k Desprésovi a pásy začali vyrábět. Úspěch byl okamžitý. Prognóza prodeje v prvním roce, 250 kusů, byla několikanásobně překročena. 900 prodaných sad! V následujících letech stoupaly prodeje na 1200 sad, pak na 2000, čtyřkolkové pásy TJD byly obrovským úspěchem.

Takovýto rychlý růst bylo ale velmi náročné zvládat. Hlavním problémem byly výrobní prostory, kterých byl stále nedostatek. Firma se například musela v jednom roce i dvakrát stěhovat do větších prostor. To však stále nestačilo, a tak se rozhodli koupit zcela novou tovární budovu. Jenže i ta se pro tak rapidní nárůsty výroby stala za chvíli opět trochu těsná, a tak přišlo další těžké rozhodování: koupit ještě větší budovu a stěhovat se znovu, anebo stávající budovu rozšířit, a výrobu zracionalizovat tak, aby stačila prudkému růstu. Després si vybral druhou variantu. S investicemi více než 2 miliony USD je však nyní továrna TJD na špici výrobních technologií s mnoha specializovanými CNC stroji.
TJD v současnosti dodává své pásy do zavedené sítě certifikovaných dovozců a dealerů v celé Americe, Evropě a Asii.
Unikátní výhoda pásů TJD
Pásy TJD jsou jako jediné na světě odpérované, čímž účinně nahrazují pérování chybějících pneumatik. Většinu menších nárazů při jízdě totiž absorbují pneumatiky svojí výškou, a pokud se pneumatiky odmontují, je jízda s neodpérovanými pásy nepříjemná, hrubá, a všechny rázy se ve zvýšené míře přenášejí do řídítek i do všech komponentů řízení a pérování, čímž výrazně zvětšují jejich namáhání a zkracují jejich životnost.
Pásy X-GEN III
jsou navíc konstruované tak, abyste je mohli používat po celý rok. Funkčnost a jedinečnost patentovaného systému STS 4 (Suspension Track System) s tříložiskovým uložením hlavního převodu a velkou trakční plochou pásu umožňuje velmi plynulou a pohodlnou jízdu na nejrůznějších površích, na kterých je s běžnými pneumatikami jízda již téměř nemožná. Fungují na sněhu, nezničí je bláto, písek ani šotolina, materiál pásů umožňuje jízdu i na lesních a polních cestách, nepoškodíte je na kořenech. S našimi pásy můžete bez problémů jezdit, i když sníh už dávno roztál. Pomocí dodávaných adaptérů je možné pásy TJD namontovat na téměř každou čtyřkolku s náhonem 4 x 4, ale v nabídce jsou i pásy pro čtyřkolky s poháněnou pouze zadní nápravou.
TJD XGen III - Double Wheels Kit
Sada přídavných pojezdových kol pro těžká UTV a velké užitkové čtyřkolky provozované v těžkých podmínkách.
Samostatná přídavná sada TJD XGen III Double Wheels Kit zvyšuje únosnost základních čtyřkolkových pásů TJD XGen III 116“ pro použití
na nejtěžších UTV / Side by Side, a na těžkých výkonných čtyřkolkách provozovaných s velkým zatížením anebo v těžkých podmínkách.
Díky pásům TJD se sadou zdvojených pojezdových kol tak můžete vaši čtyřkolku / UTV s pohonem 4×4 používat i v zimě.
Díky promyšlené konstrukci a používání nejkvalitnějších materiálů můžete s pásy TJD XGen III jezdit nejen po sněhu, ale i po suché zemi,
v bahně, blátě, štěrku nebo písku. Na rozdíl od sněžných skútrů tak můžete vaše UTV / Side by Side / čtyřkolku používat po celou zimu,
i tehdy, když na vrcholcích je ještě sníh, ale dole v údolí již dávno roztál, nebo naopak ještě nenapadl.

Cena sady XGen III Double Wheels Kit: 9 990 Kč (včetně DPH)

Fotogalerie:
Rozkresy dílů:
Máte dotaz? Napište nám:

- Vyplňte mailový kontakt na Vás
- Vepište Váš dotaz
- Opište spam kod
- Odešlete

Nezapomeňte připsat jakého sortimentu se Váš dotaz týká!
TECHNICKÉ INFORMACE A VÝKRESY TJD XGEN III.
Pro případné technické dotazy nebo servis, zde uvádíme rozkreslení dílů použitých na pásy TJD Xgen III.
TECHNICKÉ INFORMACE A VÝKRESY TJD DOUBLE WHEELS KIT
Pro představu a případné technické dotazy zde umisťujeme rozkreslení dílů použitých na pásy TJD DOUBLE WHEELS KIT.

Videogalerie:
TJD XGen 4S
Čtyřkolkové kanadské pásy pro celoroční použití

Pásy TJD Xgen 4S pro čtyřkolky s pohonem 4x4 Vám umožní používat Vaší čtyřkolku v zimě, ale stejně spolehlivě fungují i na všech ostatních typech nezpevněných povrchů jako je bláto, šotolina, písek nebo štěrk. Pásy TJD Xgen 4S zcela nově definují jízdu v každých podmínkách a zároveň mají několik podstatných výhod oproti sněžným skútrům - podstatně nižší pořizovací náklady, nenáročnost na místo při uložení nebo možnost jezdit na površích beze sněhu. Snadná a rychlá montáž namísto kol. Promyšlená konstrukce pohlcuje nárazy, a dává pásům TJD Xgen 4S vynikající terénní prostupnost, stabilitu, přesné zatáčení, nízký valivý odpor a jedinečnou trakci. Pásy jsou k dispozici pro čtyřkolky s pohonem všech kol od objemu již 300 ccm, a jsou dodávány včetně potřebných adaptérů.

Schválené na silnici
Pásy jsou schválené pro provoz na pozemních komunikacích. Díky tomu nemusíte mít obavy z postihu při jízdě po silnici, s těmito pásy vám nehrozí, že byste mohli přijít o techničák ke čtyřkolce, můžete je zcela legálně používat v silničním provozu.

Vlastnosti:
- Robustní hliníkový nosný rám pro vysokou stabilitu a nízkou hmotnost pásů
- Flexibilní pojezdy z ultravysokomolekulárního strukturálního polymeru jsou konstruované jako tlumiče nárazů,
takže jízda je překvapivě příjemná, klidná a pohodlná
- Uložení pásů ve třech zakrytých ložiskách s nerezovými pouzdry. Ložiska jsou navíc v olejové lázni
pro zvýšení spolehlivosti a životnosti pásů a snížení nároků na údržbu
- Uvnitř uložené hnací kolo - jedinečné řešení pro skutečně celoroční použití. Snížené tření a minimální ostřikování
od sněhu a bláta. Průměry hnacího kola jsou odstupňované podle výkonu motoru.
- Hnací pás Flex-track - ideální kombinace průchodnosti, trakce a jízdního pohodlí, výrazně zmenšené odstřikování
sněhu a bláta, vysoká životnost

Technické specifikace:
Hmotnost - 30 kg (přední), 30 kg (zadní)
Šířka pásů - 292 mm (přední), 318 mm (zadní)
Celková délka pásů - 2377 mm (přední), 2507 mm (zadní)
Výška pásů - 604 mm (přední), 590 mm (zadní)
Styčná délka se zemí - 1015 mm (přední), 1081 mm (zadní)
Styčná plocha pásů (všechny 4 pásy celkem) - 1,30 m2
Výška lopatek - 32 mm (přední), 32 mm (zadní)
Zvýšení světlé výšky - +76 mm
Materiál rámu - Hliník
Hnací kola - 15 až 18 zubů podle výkonu motoru
Pojezdová a napínací kola - 132 mm: zdvojená krytá ložiska, utěsněná pojezdová kola š. 50 mm,
241 mm: zdvojená ložiska - nezamrzající víčka kol
Vodítka - Z extrudovaného UHMW - ultravysokomolekulárního strukturálního polymeru
Výkyvné uložení pásů - 3 krytá olejem mazaná ložiska, nerezová pouzdra
Hmotnost montážní sady - cca 2,75 kg
Doporučené použití - Celoroční, univerzální, pro čtyřkolky nad 300 ccm s pohonem 4x4
Cena setu 4 pásů včetně montážní sady (adaptéru): 119 999 Kč (včetně DPH)
V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi vám poskytneme veškeré informace o možnostech použití pásů TJD na vaší čtyřkolce.Pásy TJD XGen III nejsou určeny pro jízdu na zpevněném povrchu (beton, asfalt apod.)

TJD XTrack 4S
Čtyřkolkové kanadské pásy pro celoroční použití
Pásy TJD Xgen 4S pro čtyřkolky s pohonem 4x4 Vám umožní používat Vaší čtyřkolku v zimě, ale stejně spolehlivě fungují i na všech ostatních typech nezpevněných povrchů jako je bláto, šotolina, písek nebo štěrk. Pásy TJD Xgen 4S zcela nově definují jízdu v každých podmínkách a zároveň mají několik podstatných výhod oproti sněžným skútrům - podstatně nižší pořizovací náklady, nenáročnost na místo při uložení nebo možnost jezdit na površích beze sněhu. Snadná a rychlá montáž namísto kol. Promyšlená konstrukce pohlcuje nárazy, a dává pásům TJD Xgen 4S vynikající terénní prostupnost, stabilitu, přesné zatáčení, nízký valivý odpor a jedinečnou trakci. Pásy jsou k dispozici pro čtyřkolky s pohonem všech kol od objemu již 300 ccm, a jsou dodávány včetně potřebných adaptérů.

Schválené na silnici
Pásy jsou schválené pro provoz na pozemních komunikacích. Díky tomu nemusíte mít obavy z postihu při jízdě po silnici, s těmito pásy vám nehrozí, že byste mohli přijít o techničák ke čtyřkolce, můžete je zcela legálně používat v silničním provozu.

Vlastnosti:
- Robustní hliníkový nosný rám pro vysokou stabilitu a nízkou hmotnost pásů
- Flexibilní pojezdy z ultravysokomolekulárního strukturálního polymeru jsou konstruované jako tlumiče nárazů,
takže jízda je překvapivě příjemná, klidná a pohodlná
- Uložení pásů ve třech zakrytých ložiskách s nerezovými pouzdry. Ložiska jsou navíc v olejové lázni
pro zvýšení spolehlivosti a životnosti pásů a snížení nároků na údržbu
- Uvnitř uložené hnací kolo - jedinečné řešení pro skutečně celoroční použití. Snížené tření a minimální ostřikování
od sněhu a bláta. Průměry hnacího kola jsou odstupňované podle výkonu motoru.
- Hnací pás Flex-track - ideální kombinace průchodnosti, trakce a jízdního pohodlí, výrazně zmenšené odstřikování
sněhu a bláta, vysoká životnost

Technické specifikace:
Hmotnost - 30 kg (přední), 30 kg (zadní)
Šířka pásů - 292 mm (přední), 318 mm (zadní)
Celková délka pásů - 2377 mm (přední), 2507 mm (zadní)
Výška pásů - 604 mm (přední), 590 mm (zadní)
Styčná délka se zemí - 1015 mm (přední), 1081 mm (zadní)
Styčná plocha pásů (všechny 4 pásy celkem) - 1,30 m2
Výška lopatek - 32 mm (přední), 32 mm (zadní)
Zvýšení světlé výšky - +76 mm
Materiál rámu - Hliník
Hnací kola - 15 až 18 zubů podle výkonu motoru
Pojezdová a napínací kola - - 132 mm: zdvojená krytá ložiska, utěsněná pojezdová kola š. 50 mm,
- 241 mm: zdvojená ložiska - nezamrzající víčka kol
Vodítka - Z extrudovaného UHMW - ultravysokomolekulárního strukturálního polymeru
Výkyvné uložení pásů - 3 krytá olejem mazaná ložiska, nerezová pouzdra
Hmotnost montážní sady - cca 2,75 kg
Doporučené použití - Celoroční, univerzální, pro čtyřkolky nad 300 ccm s pohonem 4x4
Cena setu 4 pásů včetně montážní sady (adaptéru): 129 999 Kč (včetně DPH)
V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi vám poskytneme veškeré informace o možnostech použití pásů TJD na vaší čtyřkolce.Pásy TJD XGen III nejsou určeny pro jízdu na zpevněném povrchu (beton, asfalt apod.)