Jiří Moravec
Ke Skalce 1002
561 69  Králíky

+420 607 667 233
motocentrumkralikyseznam.cz

www.motokraliky.cz
www.moto-benelli.cz
Tvoje čtyřkolka. Tvůj terén. Tvoje vášeň. Tak nasedni a jeď!
Dokonalá čtyřkolka by měla vás i s nákladem spolehlivě dostat tam, kam potřebujete, bez ohledu na terén. Balvany, hluboké koleje, písek, bláto nebo nekonečné prašné cesty. Ať se potřebujete dostat hluboko do lesa nebo na ten skalní výběžek, odkud je tak nádherný rozhled do celého kraje, ať potřebujete projet hlubokým potokem nebo blátem, ať potřebujete tahat půltunový náklad nebo stahovat dřevo, čtyřkolky Arctic Cat jsou vždy připravené. Mají největší a nejsilnější motory na trhu, mají pérování perfektně fungující v terénu i na silnici, mají variátory Duramatic zkonstruované tak, že vydrží tisíce kilometrů bez jakékoliv údržby. Čtyřkolky této americké firmy se řadí ke špičce svých kategorií, a to jak konstrukcí a designem, tak i kvalitou zpracování a použitými materiály.
Pokud potřebujete něco na nudné, rovné, snadné cesty, pořiďte si jakoukoli čtyřkolku.
Na všechno ostatní je tady ARCTIC CAT.

Historie značky
Americká firma ARCTIC CAT se řadí mezi největší výrobce nejprestižnějších čtyřkolek a sněžných skútrů na světě.
Její historie se začala psát v padesátých letech minulého století, kdy David Johnson a bratři Edgar a Allan Hetteenovi začali společně podnikat v Minnesotě. Tito muži postavili a později i začali vyrábět unikátní vozidlo, které svět do té doby neviděl - vozidlo, které bylo schopné jezdit po sněhu. Jejich společná firma dostala název Polaris Industries, později byla ovšem přejmenována. Edgar Hetteen, označovaný za Otce sněžných skútrů, tuto firmu krátce na to opustil, aby v roce 1961 založil firmu vlastní, kterou v roce 1962 pojmenoval Arctic Enterprises. První sněžný skútr tato nová firma vyrobila roku 1962, a byl to vůbec první sněžný skútr s motorem vpředu. Firma rychle zmohutněla, zvětšila se, a přežila i špatné časy osmdesátých let, kdy se její jméno změnilo na Arctco. Výroba sněžných skútrů poté úspěšně pokračovala, až se v roce 1996 firma s konečnou platností přejmenovala na Arctic Cat.
První čtyřkolku představil ARCTIC CAT v říjnu roku 1995. Byl to model Bearcat 440 a velmi rychle se prosadil na trhu, hlavně díky jeho jedinečným vlastnostem, jako na tehdejší dobu velmi vysoká světlá výška a dlouhé zdvihy pérování. Během následujících let šel ARCTIC CAT cestou rychlého rozvoje, neustálého pokroku a významných modernizací svých čtyřkolek, za které sklidil mnoho ocenění, uznání a titulů.
Jeden z významných mezníků v historii značky ARCTIC CAT nastal v roce 2001, kdy firma, vědoma si důležitosti evropského trhu, otevřela svoji evropskou pobočku v Rakousku. Čtyřkolky Arctic Cat úspěšně splnily náročné evropské homologace a začaly se prodávat v 21 evropských zemích takovým tempem, že se firma rozhodla otevřít v Rakousku svůj další výrobní a montážní závod.
Dnes vyrábí Arctic Cat na 30 modelů čtyřkolek a UTV ve všech objemových třídách od 90 do 950 ccm.

Technologie:  Představujeme zde základní špičkové technologie použité u čtyřkolek ARCTIC CAT. Dnes vyrábí Arctic Cat na 30 modelů čtyřkolek a UTV ve všech objemových třídách od 90 do 950 ccm.
DURAMATIC - Automatická převodovka DURAMATIC umožňuje najezdit tisíce kilometrů bez jediné poruchy, bývá označována jako nejtrvanlivější předovka na trhu. Tato spolehlivá automatická dvourychlostní převodovka se zpátečkou sestává z variátoru, který je navíc doplněný odstředivou spojkou. Tato spojka se spíná až v určitých, předem daných otáčkách motoru, takže řemen variátoru může být v neustálém kontaktu s přední řemenicí. Tím se snižuje namáhání řemene i celého variátoru, a zvyšuje se kilometrový průběh mezi výměnami řemene. Odstředivá spojka variátoru DURAMATIC navíc zajišťuje i brzdění motorem.
Speed Rack® - Systém v nosičích zavazadel zabudovaných úchytných bodů, díky kterým můžete snadno, rychle a bezpečně připojit originální příslušenství z nabídky Arctic Cat bez nutnosti dalšího uchycování.
Sedadlo Ride-in - Povšimněte si tvaru a profilu sedadla - je už na pohled velmi pohodlné. Ale jakmile usednete do sedla, všimnete si ihned, že je na téhle čtyřkolce něco jiného. Sedadlo vám dává pocit, že se čtyřkolkou tvoříte jeden celek. To je naše Ride-in sedadlo. Nejen, že zvyšuje pocit důvěry při jízdě, ale zároveň snižuje těžiště. Teď už víte, co znamená být přilepený jako klíště.
Nezávislé pérování - Dejte nám terén a my vám ho pomůžeme projet. Plných čtvrt metru světlé výšky a pohodlné odpružení umožňuje projet i nejdrsnější cesty - necesty, nejblátivější bažiny a nejskalnatější kopce. Krátce: jakmile před sebou uvidíte i ten nejdrsnější terén, budete víc než připraveni.
Elektrické přepínání 2WD/4WD - Divoký terén se vám bude snažit házet do cesty všechno, co může. Nenechte se tím rozhodit. Vy přece máte Arctic Cata, a na něm, pohodlně umístěný na přístrojové desce, elektrický přepínač, který vám umožní přepínat mezi náhonem na dvě nebo všechna čtyři kola, navíc s pomocí předního uzamykatelného diferenciálu.
Půlkulový spalovací prostor - Víte, co dělá motory Arctic Cat jedny z nejsilnějších motorů ve svých třídách? Je to technologicky a výrobně velmi náročný půlkulový spalovací prostor. Motory Arctic Cat jsou vybavené půlkulovým tvarem spalovacích prostorů, který přináší efektivnější spalování s následným vyšším výkonem. Půlkulový spalovací prostor vychází s geometricky nejmenším povrchem, a protože plocha je menší, ztratíte méně tepla, což znamená vyšší maximální tlak. Ať pro práci nebo zábavu, pro tahání sena nebo statné tchýně, teď máte motor, který je vždy v pohotovosti.
Klikni pro veškeré redakční testy serveru Quadmania čtyřkolek ARCTIC CAT
Máte dotaz? Napište nám:

- Vyplňte mailový kontakt na Vás
- Vepište Váš dotaz
- Opište spam kod
- Odešlete

Nezapomeňte připsat jakého modelu se Váš dotaz týká!
http://www.arcticcat.com/
authorized dealer
ČTYŘKOLKY
SIDE-BY-SIDE
SNĚŽNÉ SKUTRY
PŘÍSLUŠENSTVÍ
Klikni pro veškeré redakční videa kanálu YOUTUBE pro stroje ARCTIC CAT